19_audience-laughing-movie-theater

Kamēr daži sajūsmināti baudīja sesiju, es arī centīgi rosījos un mēģināju sasniegt uzstādīto beztermiņa mērķi – noskatīties Oskarfilmas. Subjektīvs verdikts, ar spoileriem, tādā secībā, kādā skatījos:

Gravity – pārsvarā liels nē, bet ir daži smieklīgi momenti.
Filma par kosmonautiem un katastrofu/bēdiņu kosmosā, relatīvi tuvu Zemei, kur Sandrai Bulokai nesanāk apm nekas, bet teorētiski veicas. Plus tur ir Džordžs Klūnijs. Plus smuki skati. Mīnus saprāts. Man nav ne mazākās jausmas, kāpēc cilvēkiem patīk un kā šīs gabals ir ticis līdz nominācijai.

Wolf of Wall Street – tā ar Di Kaprio galvenajā lomā. Loma piestāv viņam un viņš lomai. Diezgan balstīta uz patiesiem notikumiem par biržu, akcijām, visatļautību un lielu naudu. Filma ir ar jaudu, vērienu un iespaidīgu ilgumu – 3 stundas. Starp citu – fascinējoši ir paskatīties kā tika nostrādāti vizuālie efekti atbilstoši laikmetam un iecerēm. Iesaku noskatīties.

Her – par tuvu, hipsterīgu eko nākotni, kurā operētājsistēmai piemīt mākslīgais intelekts un galvenais varonis iemīlas tajā. Vai viņā. Man patika, jo padomāt par AI tēmu man vienmēr ir paticis. Vēl Viņa ļoti līdzinās Endera Džeinai (no nākamajām grāmatām). Skārleta Johansone ar savu balsi veic fantastisku darbu. Plus pārdomāta, glīta darbības vide, filmas veidotāju izmanība ar detaļām un skaista mūzika. Beigas gan ir paredzamas, bet tas īpaši netraucē. Iesaku noskatīties.

12 Years a Slave – ASV ziemeļdaļā tikko ir +/- atcelta vergturība, brīvo Solomonu nolaupa civilizācijai un ģimenei un pārdod plantāciju overlordiem (Benediktam). Pēc 12 gadiem viņš satiek Bredu Pitu un pie brīves debess atkal uzaust Saule. Ja nav lasīts Krusttēvs Toms un tamlīdzīgi darbi/filmas, šī ir must see. Ja ir, filma tik un tā neliks vilties – balstīta uz patiesiem notikumiem, čupa pazīstamu labu aktieru, spēcīgs stāsts. Iesaku noskatīties.

American Hustle – par blēdībām un blēžiem, tiem, kurus viņi apkrāpj, un tiem, kuriem ar viņiem jādzīvo. Varoņi ir rakstīti konkrētiem aktieriem, tāpēc tas, ka visi tēlo amazing, nav pārsteigums. Pati filma ir viegla, skaista, izklaidējoša, it kā arī saturs eksistē, bet tas arī viss. Šķita par garu, par daudz blingu, par maz saturīga satura.

Captain Phillips – Toms Henks Somālijas pirātu gūstā. Filma pēc īstā kapteiņa Filipsa atmiņgrāmatas. Dzīvē gan neesot bijis kā grāmatā, bet Holivuda ražo varoņeposus. Toms ir lielisks. Somālijas aktieri ir cienīgi pretspēlētāji. Amerikāņu spēki perfekti izpilda visus stereotipiskos pieņēmumus par amerikāņu spēkiem. Kameras darbs gan pārcentīgi liek justies tā, it kā tu būtu turpat blakus uz ūdens un gribētu ieēst dzelteno tabletīti.

Dallas Buyers Club – samērā izlaidīgs elektriķis/kovbojs uzzina, ka viņam ir AIDS un ārsti prognozē vēl 30 dienas dzīves baudīšanai. Pēc veselīgas uzdzīves, neapstiprināta medikamenta lietošanas, vēl neapstiprinātāku medikamentu/vitamīnu lietošanas (bet šitie pēc Meksikāņu daktera ieteikuma), kovbojs pēc pāris mēnešiem atgriežas ASV un sāk puslegāli tirgot to otro – labāko – ņammu kombināciju. Visam pa vidu ir medicīnas ļauņu shēmas, aizspriedumaini homofobi, birokrātijas līkloči un vēl visādi notikumi.
Metjū Makkonohija (ja tā to tulko) tēlojums ir absolūts kosmoss, Oskaru es dodu viņam. Spēcīga filma, iesaku noskatīties.

Philomena – Džūdija Denča tēlo pavecu kundzi, kurai jaunībā sevišķi neveicās – viņa dzīvoja klosterī, bet pamanījās tikt pie bērna, bērnu pēc pāris gadiem aizadoptēja kaut kur, tagad, pēc 50 gadiem, viņa grib dēlu atrast. Atrašanā palīdz nedaudz cinisks žurnālists. Filmu lielisku padara dialogi, komentāri un replikas, Džūdija un, manuprāt, izcils balanss starp drāmkomēdijdetektīvstāstu. Turklāt, patiesu stāstu.

Pie Nebraska un vēl neesmu tikusi, noskatīšos – papildināšu.
Tā kā Merila Strīpa un Džūlija Robertsa ir izvirzītas Oskariem, redzēju August: Osage County. Drāma par dzīvi, ģimeni, dziļiem laukiem un bojātām savstarpējām attiecībām. Merila ir elku elku elks un talantu talantu talants. Džūlija gan droši vien nedabūs Oskaru. Vēl tur ir Benedikts, damn, dodiet vēl Šerloku!

Starp citu, gaidīto filmu sarakstam pievienojies arī latviešu grāvējs Džimlai Rūdi Rallallā! Paldies Ramūnam par info, reklāmas rullītis sola ko leģendāru, brienam uz kino!