Man nepatīk pikseļi tur, kur tiem nav jābūt. Un man nepatīk Comic Sans tur, kur tam nav jābūt.
Mēdz gadīties, ka tie abi nokļūst uz viena papīra, konkrēti šoreiz godu izpelnījās kartiņa, kas bija pievienota nesen ebay iegādātajam vitāli nepieciešamajam labumam:

Pikseļi kā tādi man ir mīļi un man patīk ar tiem darboties.
Turklāt vakar redzētā Futuramas 6. sezonas pēdējā sērija bija tik forša un atklāja visu par pasaules uzbūvi un tā, ka man pikseļi patīk vēl vairāk.
Ja tu arī gribi sadarboties ar pikseļiem, atceries pāris lietas:
1. Pavelkot bildi lielāku, tā paliek graudaina un pikseļaina, jo kāds nu ir tās izmērs, tāds ir; pikseļu “kvadrātiņi” arī paliek lielāki. Un smukais ūdrs vairs galīgi nav tik ūdrīgs:
2. Veidojot kaut ko, kur iespējams norādīt izmēru, izvēlies veselus skaitļus (pikseļiem), protams, pieņemot, ka nākamais gājiens nav izmēra atkalmainīšana.
3. Ja tas būs plakāts, ko drukās, nu vajag atbilstošu izšķirtspēju (parasti 300 dpi). Vajag. Ja tu tagad domā – kur tad Vordā man te tāds ir – netaisi plakātu nemaz vai beidzot velti pāris stundas lasot/darot tutoriāļus!
Comic Sans, savukārt, mani parasti kaitina.
Tas ir MSWord iebūvētais fonts, kuru izstrādāja dizaineris Vincent Connare  1994. gadā. Ideja bija radīt fontu, kas domāts bērniem un atgādinātu komiksu grāmatu burbuļu tekstu. Problēma ir faktā, ka daudzi jo daudzi vanabī mākslinieki, biroju darbinieki, veikalnieki utt. šo fontu izmanto ļoti ļoti ļoti bieži un pilnīgi citiem mērķiem. Parasti tas neizskatās ne profesionāli, ne jautri/mīļi/interesanti.  Īpaši vēl kopā ar varavīkšņainu krāsojumu. Vispār rekomendējams izvairīties arī no Papyrus fonta (ko daudzi uzskata par Comic Sans epidēmijas turpinātāju) un Balloon boldā.
Šobrīd pasaulē ir kaudzēm Comic Sans nīdēji, kas pacentušies izveidot tādas web lapas kā bancomicsans un comicsanscriminal.com, tomēr prasmīgās rokās un adekvātās situācijās, tas var izskatīties labi: smuki piemēri.
Ja nu ir akūta nepieciešamība pēc neparasta fonta, kas izskatās labi, internets ir pilns ar neko nemaksājošiem(parasti gan tad privātām/bezpeļņās vajadzībām domātiem) fontiem. Tā kā man ir gadījušās situācijas, kad cilvēki nezina ko iesākt ar fonta failu, jo to atverot, parādās kaut kāds jocīgs logs ar alfabētu, info:

Jauns fonts manā datorā for dummies:

  1. atrodi fontu (vēlams jau uzreiz pievērst uzmanību latviešu valodas garum/mīkstinājumzīmju esamībai/neesamībai)
  2. lejupielādē to
  3. nokopē fonta failu (reizēm vajag atarhivēt mapi, lai pie faila tiktu)
  4. atver C:\WINDOWS\Fonts un tur to iekopē.

Tagad vari atvērt programmas un, re, jaunais fonts ir piepulcējies pārējiem!

Jāatceras, ka katram fontam ir savs mērķis un pielietojums – der paturēt prāta nezkur nezkad izskanējušo frāzi – If you love comic sans you don’t know anything about graphic design BUT if you absolutely hate comic sans you don’t know anything about graphic design!
Advertisements