Man tāds ir jau gandrīz pusgadu – paldies SB 1. maratona dalībiekiem. 

Uzreiz jāsaka, ka esmu sajūsmā un nesaprotu  kā vispār varēju bez tāda iztikt (Kā cilvēki kaut ko atrada pirms Google un StumbleUpon?). Šī ir atsauksme ap/par/pret galvenajām mani interesējošajām lietām, rekur pieejama arī brīnuma tehniskā specifikācija. Tiem, kas nezina par ko ir stāsts – lai lasītu, vajag gaismu; šī ierīce ir elektroniskais grāmatu lasītājs, kuram gaisma jāspīdina virsū, nevis LCD ekrāns, kurš spīdina gaismu acīs.

 

Grāmatas.
Lasu angliski.  Mans īpašais lasīšanas paradums – lasīt vairākas grāmatas reizē, arī analogās. Līdz ar to, protams, ērti, ka grāmata atveras pēdējā aplūkotajā lappusē, rādās cik daudz jau izlasīts/palicis un +/- apjoms. Pāreja uz jaunu lapu (nākamo/iepriekšējo) abās pusēs ierīces vertikālajām malām.
Normālu grāmatu lasīt ir izcili, bet ja gribas lasīt, piemēram, zinātnisku publikāciju, kur ir atsauces uz formulu A, kas bija pirms 2 lpp un formulu B, kas bija iepriekšējā lpp un tad vēl tiek izmantota transformāciju T, kas īsi aprakstīta iepriekšējā nodaļā, parādās grūtības orientēties. Bet varbūt tas ir individuāli.
Kindle līdz nāk vārdnīca (tā kā man ir UK versija, tad arī UK vārdnīca), kura aktivizējas, kad  kursoru novieto tieši priekšā nezināmajam vārdam – atveras mazs logs ar divām paskaidrojuma rindiņām. Ja ar to nepietiek, nospiežot superpogu, kas līdzīga “Enter”, atveras viss šķirklis ar izrunu, paskaidrojumiem, piemēriem, izteicieniem utml. Ļoti noder, kad tiek lasīti vismaz 100 gadus veci literāri garadarbi, kuros ik pa brīdim parādās kaut kādi 18. gs lietoti vārdi.
Pieejamā atmiņa ir zem 4 Gb, kas grāmatām ir pietiekami daudz, jo varot saglabāt  kādas 3500 vienības. Par pašu teksta izskatu – ir izvēle starp serif un sans-serif, lielumu, rindu atstarpēm, principā katrs var atrast acīm tīkamāko.

 

Vēl Kindlā ir izvēle ” Eksperimenti” , kas slēpj internetu, MP3 klausīšanos un text-to-speech iespēju.

 

Internets.
Wifi. Viss smuks, izskatās kā parasti, tikai melnbalts. Uzreiz gan jāsaka, ka man ir Kindle bez 3G, bet tas man vēl ne reizi nav bijis nepieciešams, jo vietās, kur pārsvarā uzturos, ir wifi. Vispār atgādina interneta izlūkošanu vecajos (ne aifouni vai androīdi) telefonos, kas tiešām bija telefoni, ne ierīces ar raksturu. Reizēm prasās palielināt burtu izmēru, lai ērti kaut ko lasītu, tomēr interneta pārlūkošana noteikti nav prioritāra.

 

Balss iespēja – teksts tiek lasīts priekšā.
Nuuuuuu. Es vnk pamēģināju kas tas ir. Varbūt, lai mācītos izrunu un tad, sekojot ar acīm līdz vārdiem, kāds šo patiešām lieto, bet bezintonācijas nepārtrauktais vārdu plūdums nav īsti labi uztverams kā teksts. Ar audio grāmatām nav ko salīdzināt.

 

PDF
Atvērt un komentēt var, bet vispār lietot ir diezgan neērti, vismaz man. Ja teksts ir ļoti mazs, jāpalielina un tad jābraukā šurpu turpu.  Ekrānu gan var pagriezt (iestatīt uz kuru malu grib), bet ne vienmēr ar to ir gana.

 

Baterija
Tā kā baterija tiek tērēta tikai, lai ielādētu jaunu lapu un internetam, tā turas ilgi. Teorētiski tai ir jātur kādu mēnesi ar izslēgtu wifi un kādas 22 stundas, ja lieto vāciņu ar lampu, kuras enerģijas avots ir tā pati baterija. (tas vāciņš vispār ir šausmīgi dārgs: 59.99$, salīdzinot – pats Kindle maksā 139$).

 

Tiem, kas lasa, iesaku izmēģināt elektroniskās grāmatas, ne jau Kindle ir vienīgā opcija. Turklāt gan jau cenas kļūs vēl zemākas un ierīces labākas.