Vienreiz es skatījos televizoru un tur bija reklāma par “Laimas” jaunajiem saldējumiem.

Vispār es nopriecājos un sapratu,ka vajag pagaršot, jo ūdrs vispār grib gandrīz visu pagaršot. Daži ir redzējuši kā tas reāli notiek – ūdrs ierauga kaut ko jaunu, ieslēdzas man līdz galam neizprasts instinkts vai kas tāds un cilvēka roka ķer jauno, nepamēģināto gardumu un kāri ēd. Reizēm process ietver arī izstrādājuma nopirkšanu vai īpašnieka atļaujas pajautāšanu.
Mehānisms gan vēl nav attīstījies līdz ideālam, jo nespēj pēc iesaiņojuma vien izmeklēt labāko, netic brīdinājumiem, ka “šitais tev negaršos” un reizēm par labākajām atrod preces, kuras pēc kāda pusgada vispār pārtrauc ražot. Tātad nākas eksperimentēt.
Eksperiments sastāvēja no trim etapiem, kuri notika saldējumu iegādāšanās secībā. Visi saldējumi sver 65 gramus. Maksā kā nu kurā veikalā, parasti 0.60-0.70Ls. Saldējums uz koka kociņa, kurā iestrādāts “Laimas” logo. Iepakojuma dizains principā identisks šobrīdējam attiecīgo “Laimas” konfekšu/šokolādes tāfeļu dizainam plus cmuka pica, kurā redzams, kā teorētiski jāizskatās iekšā esošajam saldējumam.

1. Serenāde.

Serenādes saldējuma papīrs

Kad pirku,Mego bija atlaide, 0.45Ls
Pirmais kumoss likās gards, bet tad sāka ļoti garšot pēc ķīmiskām aprikozēm (par ko ir brīdinājums uz iepakojuma) un pēc tumšās “Laimas”(?) šokolādes (par ko arī ir brīdinājums uz iepakojuma). Jautājuma zīme, jo saldējumus ražo Igaunijā pēc pasūtījuma un īstā “Laimas” šokolāde taču ir tikai “Laimas” fabrikā, kaut gan uz tā paša iepakojuma ir uzdizainēts zīmogs, ka “no īsta krējuma un šokolādes”.
Šo nerekomendēju.

2. Vāverīte.

Vāverītes saldējuma papīrs

Stockmann īpašais piedāvājums vai veiksmīgais pirkums, kkas tāds, 0.54Ls
Daudz labāks par Serenādes izstrādājumu. Izteikta riekstu garša, salds. Var skaidri redzēt iepakojumā attēlotās tumšās svītras. Ēdu ar baudu, secināju, ka šis ir samērā labs un varētu kādreiz pirkt vēl. Īpaši ņemot vērā, ka pēc riekstiem garšojošu saldējumu veikalos ir maz. “Vāverītes” konfektes gan īsti neatgādina, bet tas nebūt nav slikti.
Rekomendēju.

3. Laima
laimas iepakojums

Maximā ar atlaidi 0.49Ls.
Vispār par šo man bija tāda kā vilšanās, jo man ļoti garso “Sarkanā magone” un es cerēju, ka tikšu pie plombīra ar ledeņu kraukšķiem un vafeļu kraukšķa un šis vismaz atgādinās konfekti. Bet nekā – “Laima”.
Kaut gan teksts “šokolādes krējuma saldējums ar šokolādes gabaliņiem šokolādē” sola kaut ko ūberšokolādīgu, tā nav. Garšo pēc parasta brūnā saldējuma ar krikumiem – kas nav nekas tāds pārlieku nebijis. Turklāt šokolādes glazūra visa bija saplaisājusi un krita zemē.
Tā īsti nerekomendēju šo pirkt un ēst, bet nesaku arī, ka pavisam slikts.
Kopumā vērtējot visus trīs, gaidīju ko labāku. Price/performance attiecība ir pārāk liela. Ja jau tie ir tik dārgi, mierīgi varēja pasūtīt kādam pašmāju ražotājam. Visticamāk mērķauditorija ir/būs tie, kas ēd ar šiku, glanci un eleganci un ir ar mieru maksāt vairāk par vnk vārdu, līdz ar to prognozēju, ka šie pazudīs no veikalu plauktiem.